Jak wymienić uszkodzone klawisze do laptopa?

5/5 - (8 votes)

Klawiatury laptopowe są dość wytrzymałe, jednak trzeba zdawać sobie sprawę że przy bardzo intensywnym użytkowaniu mogą pojawić się pewne problemy. Najczęściej są one spowodowane uszkodzeniem blokady klawisza, przez co przestaje się on trzymać na swoim miejscu. Odpadające klawisze do laptopa łatwo zgubić, przez co użytkowanie klawiatury staje się praktycznie niemożliwe. Czy w takiej sytuacji jesteśmy zmuszeni oddać urządzenie do kosztownej naprawy? Okazuje się, że nie. Wystarczy kupić zapasowe przyciski i je wymienić.

Dobieramy klawisze do klawiatury

Zakup nowych przycisków można uskutecznić między innymi online. Na stronie klawiszedolaptopa.pl znajdziemy wersje pasujące do większości klawiatur, które są instalowane w obecnych komputerach przenośnych. Wystarczy więc jedynie znaleźć odpowiednie i zamówić, po czym zainstalować. W jaki sposób poprawnie dobrać klawisze do klawiatury naszego sprzętu? Pomoże nam w tym wyszukiwarka, która dostępna jest na stronie internetowej. Podajemy markę urządzenia, jego model i dokładny typ. Następnie musimy wybrać rodzaj posiadanej klawiatury, ponieważ trzeba wiedzieć że w jednym modelu mogą być instalowane różne rodzaje. Na przykład możemy mieć klawiaturę podświetlaną lub zwyczajną, gdzie mocowania i wygląd klawiszy będzie zupełnie inny.

Jak zainstalować przyciski do klawiatury?

Gdy już klawisze do nas dotrą, naprawa powinna być wyjątkowo prosta i przyjemna. Wszystko sprowadza się bowiem do ułożenia przycisku na odpowiednim miejscu i jego mocnego dociśnięcia, tak by zabezpieczenie samoistnie uległo zapięciu. Od tego momentu przycisk nie będzie odpadał i będziemy mogli normalnie używać naszego komputera. Zdarza się jednak, że klawisz uległ częściowemu uszkodzeniu, np. pękł, ale jego resztki nadal tkwią w płycie klawiatury. Wtedy za pomocą pęsety należy dokonać jego podważenia, dzięki czemu ulegnie on wypięciu. Pozostaje już tylko zainstalować na jego miejsce nowe przyciski do klawiatury i cieszyć się w pełni sprawnym laptopem, bez ogromnych kosztów.

Więcej: https://www.laptopkey.eu