Najlepsze przepisy dietetyczne na śniadanie i kolację

5/5 - (1 vote)

W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na dietę i naprawdę dobrze sobie radzi. Ale niewielu z nich odnosi sukcesy w swojej misji. Dzieje się tak dlatego, że nie znają tajemnic, które przez lata skrywane były przez wielu dietetyków. Czytaj dalej i dowiedz się więcej o tych sekretach i osiągaj niesamowite rezultaty.

Najpierw określmy, co oznacza dieta. Kiedy ludzie jeszcze mieszkali w jaskiniach, spożywali wyłącznie produkty pochodzenia zwierzęcego; owoce, korzenie, nasiona i orzechy były dla nich jedynymi dostępnymi do spożycia produktami spożywczymi. I odtąd, te same restrykcyjne reżimy żywieniowe wydają się ograniczać konsumpcję tylko do garstki artykułów żywnościowych, z wyjątkiem bardzo ważnego, ale całkowicie obcego, jadalnego elementu na tym świecie – wody. W takiej sytuacji niezmiernie ważne jest zrozumienie i zaakceptowanie prostej prawdy, że diety awaryjne mogą zadziałać natychmiast, ale na dłuższą metę mogą sprawić, że organizmy będą pozbawione jakichkolwiek niezbędnych składników odżywczych. Dlatego tak naprawdę nie ma potrzeby poddawania się takim reżimom dietetycznym.

Z drugiej strony pojawia się pytanie – jaka może być najlepsza dieta dla organizmu człowieka? Jakie produkty spożywcze powinny znaleźć się w takich dietach? A gdzie można znaleźć autentyczne przepisy na zdrową i urozmaiconą dietę? Cóż, odpowiedzią na wszystkie te pytania jest dieta wegetariańska, ponieważ jest niezwykle łatwa do przestrzegania i nie wpływa na jakość i różnorodność produktów spożywczych dostępnych na tym świecie. Oto kilka przepisów, które sprawią, że Twoja dieta będzie jeszcze bardziej urozmaicona:

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia i dlatego należy o nie bardzo poważnie zadbać. Jednym z najlepszych przepisów dietetycznych na zdrowe śniadanie dietetyczne jest połączenie jajek, jogurtu i oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia. Jajka muszą być używane tylko wtedy, gdy zawierają wysoką wartość białka, a jeśli są wybielone lub w inny sposób pozbawione naturalnego smaku, tracą całą wartość dla rasy ludzkiej. Jogurt również może być używany razem z jajkami; jednak musi być spożywany w regularnych odstępach czasu, bez przesady. Z drugiej strony oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia jest doskonałym źródłem o dużej wartości odżywczej i może być swobodnie stosowana w przepisach dietetycznych. Jest tradycyjnie znany jako „pokarm bogów”, ponieważ zawiera duże ilości przeciwutleniaczy, które mogą pomóc w leczeniu wielu chorób.

Najlepszą dietą na śniadanie i kolację jest niskokaloryczna i niskotłuszczowa dieta obiadowa. W zależności od typu ciała, które przyjmiesz, najlepsza kombinacja obiadowa dla ciebie będzie określona na podstawie twojego metabolizmu i poziomu energii. Dietetyk pomoże Ci w doborze odpowiedniej kombinacji do Twojego typu sylwetki. Ale podstawowe składniki każdego obiadu to makaron, mięso i warzywa, z których wszystkie są naturalnie niskokalorycznymi produktami spożywczymi i dostarczają organizmowi mnóstwo energii przez cały dzień.

Niektóre z najlepszych przepisów dietetycznych na śniadanie obejmują sałatkę z kurczaka z majonezem, bekonem z indyka i serem Cheddar. Na obiad do wyboru trzy dania główne: sałatka z grillowanym kurczakiem z rzodkiewką i oliwą, rostbef z brokułami i pomidorem lub pieczony ziemniak z niskotłuszczowym dressingiem. Na obiad można również spróbować sałatki z ryb lub tuńczyka, pieczonych ziemniaków lub ryby z frytkami, bakłażana z parmezanem lub pieczonych pomidorów i niskotłuszczowego dressingu. Na deser możesz mieć jagody, jogurt lub banana.