uTorrent dla profesjonalistów – którą wersję wybrać?

utorrent
5/5 - (3 votes)

uTorrent to aplikacja, dzięki której możemy pobierać dowolny plik .torrent przez sieć peer-to-peer z dużą prędkością. Program posiada wersję użytkową dla różnych systemów operacyjnych (w tym mobilną) oraz wersję dla systemu Linux. uTorrent oferuje także wersję Web, która pozwala odtwarzać ściągane pliki multimedialne w trakcie ich pobierania.

Główna funkcja programu – uTorrent downloader

uTorrent posiada wbudowaną wyszukiwarkę plików torrent, które można pobrać bezpośrednio z okna wyszukiwania. Jednakże funkcja ta nie jest tak popularna i większość użytkowników programu używa wyłącznie uTorrent do pobrania konkretnych plików znalezionych w innych lokalizacjach.

Zalety uTorrent

Nie zapycha systemu zbędnymi procesami w tle.

Pomimo, że program klasyfikowany jest jako typowy adware to reklamy wyświetlane w oknie programu nie stanowią zagrożenia dla naszego systemu.

Prosty i łatwy w użyciu. Polska wersja językowa uTorrent posiada w pełni przetłumaczony i zrozumiały interfejs.

Funkcja pobierania plików umożliwia zarządzanie prędkością pobierania przez co program nie zajmuje całkowicie przepustowości połączenia internetowego.

Możesz zarządzać pobieraniem plików na swoim komputerze z dowolnego miejsca za pomocą funkcji zdalnego dostępu.

Wady programu uTorrent

Jak dotąd nie stwierdzono żadnych istotnych problemów ze stabilnością programu jak i jego bezpieczeństwem.

uTorrent download bez dodatków – jakie posiada zalety?

Po pobraniu bezpłatnego klienta program zazwyczaj oferuje wyłączenie reklam lub aktualizację do bardziej funkcjonalnego uTorrent Pro.

uTorrent do pobrania bez dodatków aktualizuje program do wersji bez modułu adware za 4,95 USD rocznie. Zatem za niecałe 30 PLN rocznie mamy uTorrent bez reklam oraz możemy być dumni, iż wspieramy jego twórców. Banery reklamowe nie są zbyt nachalne, ale prawdę mówiąc nie przynoszą one zbyt dużych profitów producentom tego oprogramowania.

Zalety uTorrent Pro

Aktualizacja do wersji Pro pozwala na konwersję audio / wideo do pożądanego formatu dla urządzeń mobilnych, a następnie przeniesienie pliku do wybranej lokalizacji. Funkcja jest przydatna dla użytkowników, którzy często przesyłają pliki multimedialne z komputera na smartfon i tablet. Do konwertera został dodany program antywirusowy i wyłączający reklamy, który sprawdza pliki pod kątem wielu popularnych zagrożeń, dopóki nie zostaną całkowicie pobrane.

Jeśli jesteśmy fanami wolności w Internecie warto jest wspierać twórców uTorrent wykupieniem rocznej subskrypcji wersji Pro.

Pobierz uTorrent za darmo

Ściągnij uTorrent za darmo na naszej stronie. Możesz tutaj bezpłatnie pobrać najnowszą wersję uTorrent w języku polskim dla wszystkich 32- i 64-bitowych systemów operacyjnych Windows, w tym Windows 10 i 11, Mac, Linux oraz Android.